Jak przyspieszyć porost włosów – sprawdzone metody

Stan naszych włosów w dużej mierze jest zależny od codziennych nawyków. Może pora je zmienić i cieszyć się mocnymi i lśniącymi włosami? Najbardziej niekorzystnie na stan naszej fryzury wpływa stres, częste zmiany uczesania, na przykład przez prostowanie i kręcenie włosów oraz wysokie temperatury. Te trzy czynniki najczęściej powodują nadmierne wypadanie włosów. Sprawiają też, że dużo wolniej rosną. Jak przyspieszyć porost włosów i po krótkim czasie cieszyć się bujną fryzurą? Kolejne kosmetyki niewiele zmienią, lepiej stosować na co dzień kilka zasad, o których w dalszej części tego artykułu.

Olejowanie
Olejowanie to zabieg, który z powodzeniem można wykonać w domowym zaciszu. Bardzo pomoże zniszczonym i wysuszonym włosom. Winne pogorszeniu kondycji włosów oraz uszkodzeń ich struktury są promienie UV. Z powodu ekspozycji na słońce włosy stają się łamliwe, bardzo wolno rosną i coraz bardziej wypadają. Co zrobić, aby przyspieszyć porost włosów? Najważniejsze jest to, aby co najmniej raz na tydzień, zanim umyjesz włosy, nałożyć od skóry głowy aż po końcówki włosów olejną maskę. Najlepszy będzie do niej olej kokosowy, oliwa albo olejek arganowy. Wszystkie wymienione substancje, zapewnią włosom odpowiednie nawilżenie oraz zregenerują wiązania białkowe, które są we włosach. Już po kilku zastosowaniach, będziesz mogła zauważyć o wiele lepszą kondycję włosów.

Odpowiednia dieta
Właściwa dieta to drugi sposób na przyspieszenie wzrostu włosów. Zdrowa dieta jest podstawą prawidłowego funkcjonowania. Nie wystarczy mieć zgrabną sylwetkę, również ważne jest dostarczanie organizmowi optymalnej ilości witamin. Żelazo, cynki, białko i antyoksydanty bardzo korzystnie wpływają na włosy. Może warto zainwestować w któryś z tak zwanych superfoods? Zawierają bardzo wiele wartościowych pierwiastków. Dla włosów najlepszy będzie zielony koktajl. Dodaj do niego na przykład spirulinę, siemię lniane, nasiona chia albo młody jęczmień (źródło chlorofilu). Te składniki z pewnością pomogą włosom szybciej rosnąć.

Suplementy diety
Uzupełnieniem zdrowego odżywiania mogą być również suplementy diety. Wybierz takie, które mają składniki korzystnie wpływające na kondycję włosów, takie jak: ekstrakt ze skrzypu polnego, z bambusa, z palmy sabałowej, kwas fosfatydowy, cynk, biotyna, oraz selen. Taki suplement wzmocni włosy, zapobiegnie ich wypadaniu oraz przyspieszy wzrost włosów.

Podsumowanie
Podsumowując, aby przyspieszyć porost włosów, należy je regularnie olejować, stosować dietę bogatą w żelazo, cynk i białko oraz uzupełniać ją suplementami diety. Wszystkie te metody są naturalne i wpłyną pozytywnie na cały organizm, nie tylko na włosy. Pora o nie zadbać!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *