Odbudowa zniszczonych włosów – sposoby

Na co dzień większość kobiet w ogóle nie oszczędza swoich włosów. Prostuje je, suszy, farbuje i kręci. W efekcie stają się suche i szorstkie. Na szczęście istnieje wiele metod, aby samodzielnie odbudować zniszczone włosy. Większość z nich nie jest pracochłonna ani kosztowna. Co robić, aby mieć piękne włosy?

Nie myj włosów codziennie
Mycie włosów każdego dnia bardzo im nie służy. Zazwyczaj powoduje ich przesuszenie. Najlepiej jest myć włosy co dwa lub nawet trzy dni. Bardzo ważne jest dokładne spłukanie kosmetyku. Pozostałości szamponu mogą wywołać łupież lub podrażnienie skóry głowy. Warto również zastanowić się nad zakupem suchego szamponu. Ze względu na to, że takie preparaty pozwalają szybko odświeżyć włosy i są proste w stosowaniu, stają się coraz bardziej popularne.

Odpowiedni szampon
Szampon zawsze powinien być odpowiedni do skóry głowy. Bardzo często kobiety popełniają jeden błąd. Kupują szampon odpowiedni wyłącznie do stanu swoich włosów, w szczególności skupiają się na ich końcówkach, które zazwyczaj są bardzo zniszczone. Najczęściej kobiety kupują mocno regenerujące szampony, które bardzo obciążają włosy. Kończy się to rezygnacją z jego stosowania po kilku dniach. Jeżeli masz skórę wrażliwą, skłonną do przetłuszczania się lub masz łupież, to powinnaś dopasować szampon do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Zawsze przy zakupie szamponu najpierw myśl o skórze, a dopiero później o włosach. Najlepiej zapytaj o radę swojego fryzjera lub dermatologa.

Stosuj suplementy diety
Z pewnością w odbudowie zniszczonych włosów, pomogą suplementy diety. Jednak przed ich zakupem, dobrze jest wnikliwie zapoznać się z ich składem. Część z nich zawiera między innymi skrzyp polny, który zawiera krzem. Dzięki niemu włosy są bardzo mocne i lśniące. Kolejnym pożądanym w tego typu tabletkach składnikiem jest ekstrakt z bambusa, który regeneruje włosy od cebulki aż po same końce. Dodatkowo zagęszcza je i wzmacnia, pobudza do szybszego wzrostu. Natomiast palma sabałowa jest znanym od wieków składnikiem, który zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Kwas fosfatydowy opóźnia proces starzenia się włosów, a cynk, selen i biotyna zapobiegają wypadaniu włosów i wzmacniają je. Jeżeli suplement diety zawiera wszystkie lub większość z tych składników, to z pewnością przyczyni się do poprawy kondycji Twoich włosów.

Podsumowanie
Podsumowując, w odbudowie zniszczonych włosów z pewnością pomoże mycie ich, co dwa lub trzy dni odpowiednim szamponem dobranym do stanu skóry oraz przyjmowanie suplementów diety, bogatych w składniki korzystne dla włosów. Do tego trzeba jeszcze dodać cierpliwość, bo bardzo zniszczonych włosów nie da się odbudować w ciągu tygodnia.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *