Przyczyny wypadania włosów – zanim pójdziemy do lekarza

Niestety skłonność do wypadania włosów w bardzo dużym stopniu, ma podłoże genetyczne. W mniejszym stopniu wpływają na nie dieta, sposób życia oraz pielęgnacji włosów. To, czy łysiejemy, czy nie w bardzo niewielkim stopniu zależy od nas samych.
Powody wypadania włosów.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów to: nieprawidłowe odżywianie, zbyt mała ilość witamin i minerałów w diecie, stres, narażenie włosów na uszkodzenia mechaniczne, takie jak: zbyt dynamiczne ich czesanie, albo poddawanie ich zabiegom chemicznym, na przykład trwałej ondulacji.

Odrosną po roku
Jeżeli włosy wypadają z któregoś z wymienionych wcześniej powodów, to jest bardzo duża szansa, że odrosną najpóźniej po upływie roku. Niestety mogą nie być już tak silne, jak wcześniej. Mogą być również częściowo pozbawione barwnika.

Kiedy się martwić wypadaniem włosów?
Włosy w bardzo dużym stopniu świadczą o naszym zdrowiu. To one pierwsze zmieniają wygląd i sugerują nam, że powinniśmy się udać do lekarza i zrobić odpowiednie badania. Włosy gromadzą w sobie bardzo duże ilości substancji organicznych i nieorganicznym, również tych szkodliwych dla naszego zdrowia. Wypadanie włosów może świadczyć o niektórych zaburzeniach hormonalnych dotyczących kory nadnerczy, tarczycy, oraz przysadki gruczołów płciowych. Może wynikać również z niedożywienia i braku żelaza oraz cynku.

Jak sobie pomóc?
Pierwszą metodą jest picie naparu z kozieradki. Najczęściej kojarzymy ją jako przyprawę i nie zdajemy sobie sprawy z jej korzystnego działania na włosy. Łyżeczkę zmielonego ziarna kozieradki należy zalać niecałą szklanką wody, a następnie poczekać aż napar nabierze mocy. Napar można pić po jego ostudzeniu. Najpierw jednak należy go odcedzić lub zlać czysty napar z góry. Można ją również wcierać bezpośrednio w skórę głowy po każdy myciu głowy. Najlepiej codziennie. Jest to szybki sposób na powstrzymanie wypadania włosów, bo pierwsze efekty zauważymy już po dwóch tygodniach regularnego wcierania kozieradki.

Drożdże
Drożdże nie tylko zahamują wypadanie włosów, ale również poprawią kondycję skóry i paznokci. Już po miesiącu możemy zobaczyć poprawę stanu włosów. 1/3 kostki drożdży zalewamy niepełną szklanką wrzącej wody. Zostawiamy do niemal całkowitego wystudzenia. Później możemy do tego napoju dodać na przykład sok owocowy albo mleko.

Podsumowanie
Wypadanie włosów ze względu na bardzo szybkie tempo życia staje się problemem coraz większej liczby kobiet i mężczyzn. Zanim pójdziemy do lekarza, warto wypróbować naturalne metody, które w początkowym stadium łysienia mogą w znaczącym stopniu ograniczyć wypadanie włosów.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *