Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?

Wypadanie włosów jest bardzo częstym problemem. Dotyka milionów osób. Bardzo różne są powody, dlaczego tracimy włosy. Tak samo, jak jest wiele metod leczenia nadmiernego wypadania włosów. Aby zacząć leczenie, trzeba najpierw poznać przyczyny ich wypadania, postawić odpowiednią diagnozę. Aby wykryć powody utraty włosów, należy skonsultować się ze specjalistą zajmującym się tym problemem, czyli trychologiem.

Jak przebiega wypadanie włosów?
Zaczyna się niewinnie od utraty niewielu więcej włosów niż zazwyczaj. Początkowo tego nie zauważamy. To prowadzi do stopniowego przerzedzania włosów. Jeżeli w porę nie udamy się do lekarza, może dojść nawet do całkowitego wyłysienia. Oczywiście, w skrajnych przypadkach.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?
Jak już wcześniej wspomniałam, jest ich bardzo wiele. Może się do tego przyczynić: choroba, nieodpowiednio dobrana dieta, stres, stan zapalny organizmu, poród lub różne anomalie skóry głowy. Gdy włosy wypadają stopniowo lub nasila się to z wiekiem, to ta przypadłość może mieć podłoże genetyczne. Kolejnym powodem wypadania włosów może być nieodpowiednia pielęgnacja lub zbyt gwałtowne zabiegi fryzjerskie.

Medyczne podłoże wypadania włosów
Najczęstszą przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe. Może ono dotknąć zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Kolejną chorobą jest łysienie plackowate. Ma ona podłoże autoimmunologiczne, czyli organizm działa na własną niekorzyść. Nadmierne wypadanie włosów może również wynikać choroby tarczycy i niedokrwistości. W przypadku tych dolegliwości, gdy zaczniemy prawidłowe leczenie, to wypadanie włosów powinno się zmniejszyć.

Powstrzymanie wypadania włosów
Aby powstrzymać wypadanie włosów, konieczne jest postawienie odpowiedniej diagnozy. Ważne jest ustabilizowanie kondycji organizmu. Ważne jest również stymulowanie wzrostu nowych włosów. W tym celu należy wmasowywać w skórę głowy preparaty zawierające: aminokwasy, peptydy, keratynę, kolagen, enzymy, fitohormony, witaminy oraz minerały. Najpierw trzeba skórę do tego przygotować. Najlepiej jest wykonać peeling, który oczyści skórę głowy oraz umyć włosy.

Mezoterapia mikroigłowa
Masaż głowy oraz mezoterapia mikroigłowa to również dobry sposób na powstrzymanie wypadania włosów. Obecnie można ją samemu wykonać w domu. Najważniejsze przy leczeniu wypadania włosów jest to, aby być systematycznym oraz prawidłowo nanosić wszystkie preparaty.

Podsumowanie
Wypadanie włosów, choć jest krępujące i wstydliwe, to można je wyleczyć. Nie wolno się poddawać. Im szybciej znajdziemy się u lekarza, tym lepiej dla nas. Odradzam jednak domowe leczenie, bo w przypadku zaawansowanego łysienia nie będzie ono skuteczne.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *